پنج ماده خوراکی که مدل ها برای زیبایی پوست می خورند

پنج ماده خوراکی که مدل ها برای زیبایی پوست می خورند

بیشتر ستاره ها و مدل های زیبایی با این که کمترین آرایش را روی صورت خود انجام می دهند؛ پوست زیبا و درخشانی دارند اما برای بعضی از افراد حتی یکبار قرار گرفتن در چالش بدون آرایش چندان هم راحت نیست. راز داشتن پوست زیبا، چیزی بیشتر از داشتن ژن زیبایی است و تغذیه داشتن استرس و محافظت از عوامل محیطی بیشترین تأثیر را در زیبایی دارند. برای درخشان شدن پوست خودتان مواد خوراکی زیر را فراموش نکنید:

• انواع توت: این میوه ها علاوه بر این که سرشار از آنتی اکسیدان هستند فیبر زیادی دارند و شما را تا مدتی طولانی سیر نگه می دارند.

• حمص یا هوماس: (غذایی در اصل عربی که با نخود و روغن کنجد و مواد دیگر درست می کنند و در غرب هم خیلی طرفدار دارد) که با تخمه آفتاب گردان تزئین شده باشد. دانه های روغنی موجود در این غذا غنی از ویتامین ای هستند و از التهاب و جوش زدن پوست جلوگیری می کنند.

• دانه چیا: این دانه ها بدون گلوتن و پر از پروتئین، فیبر و امگا سه هستند که پوست را درخشان و انعطاف پذیر می کنند.

• گوجه فرنگی: غنی از ویتامین سی است و تولید کلاژن را در پوست زیاد می کند. کلاژن عامل اصلی جوانی پوست است. رنگدانه های گوجه فرنگی باعث محافظت پوست در برابر آفتاب می شوند.

• کلم: دارای آنتی اکسیدان هایی است که عمل سم زدایی پوست را از درون انجام می دهند.

• عسل طبیعی: بهترین اسنکی است که با بسیاری از میوه ها می توانید بخورید. عسل دارای پنج آنزیم، ۶ نوع ویتامین، ۸ نوع چربی مفید، ۱۸ نوع آنتی اکسیدان و ۲۶ نوع ترکیب معطر است که برای پوست معجزه می کنند.

منبع:

http://www.byrdie.co.uk/best-foods-for-glowing-skin/slide7

http://tele-teb.com

دسته بندی :

پوست، مو و زیبایی


نویسنده :

زهره فرهمند


تاریخ انتشار :

18 فروردین، 1396