هفت عادت خوب برای پیشگیری از عفونت قارچی ناخن

هفت عادت خوب برای پیشگیری از عفونت قارچی ناخن

1. ناخن های پا را صحیح کوتاه کنید.

⎫ از ناخن گیر تمیز استفاده کنید.

⎫ گوشه های ناخن را گرد نکنید.

⎫ لبه های تیز را سوهان بکشید.

2. کفش کاملا اندازه پایتان بپوشید. کفشی مناسب است که پنجه پهن داشته باشد و ناخن پا را لمس نکند. پوشیدن کفش بزرگ هم خوب نیست چون باعث هل دادن پا به سمت جلو و آسیب رساندن به انگشتان و ناخن ها می شود.

3. کفشی انتخاب کنید که پاهایتان در آن نفس بکشد. هوای داخل کفش باعث خشک شدن عرق پا و در نتیجه کاهش ابتلا به عفونت های قارچی می شود. کفش های چرمی، برزنتی و رویه پارچه ای بسیار مناسب هستند.

4. حداقل دو جفت کفش داشته باشید و آن ها را به تناوب بپوشید. کفشی که هنوز از روز قبل مرطوب مانده باشد؛ احتمال ابتلا به عفونت های قرچی پا و ناخن را زیاد می کند. کفش هاتان را در هوای آزاد بگذارید تا خوب خشک شوند. بهتر است داخل کفش ها را هر چند روز یکبار اسپری ضد باکتری بزنید.

5. در محل های عمومی مثل هتل، استخر و رخت کن های ورزشی بدون کفش یا صندل راه نروید.

6. هر روز پاهایتان را بشویید و سپس کاملا بخصوص لای انگشتان را خشک کنید. حمام خانه را به طور مرتب با موادی مثل مایع سفید کننده ضد عفونی کنید.

7. اگر به قارچ پا مبتلا هستید، همه جوراب ها را با آب داغ و مایع ضد عفونی کننده بشویید. مقداری پودر ضد قارچ تهیه کنید و در یک ظرف آب بریزید و قبل از پوشیدن کفش، جوراب و کفش خودتان را با آن کمی نم بزنید. این کار از رشد اسپورهای قارچ جلوگیری می کند.

منبع:

http://www.everydayhealth.com/hs/toenail-fungal-infection-guide/healthy-habits-to-prevent-toenail-fungus/

منبع عکس:

http://www.prevention.com/health/prevent-nail-fungus

http://tele-teb.com

دسته بندی :

پوست، مو و زیبایی


نویسنده :

زهره فرهمند


تاریخ انتشار :

10 اردیبهشت، 1396