ورزش در دوران بارداری (بخش پنجم)

ورزش در دوران بارداری (بخش پنجم)

اگر باردار هستید سعی کنید حرکت زیر را در ورزش هایی که روزانه انجام می دهید بگنجانید. این حرکت عضلات شما را تقویت می کند و راحت تر می توانید اضافه وزن دوران بارداری خود را تحمل کنید. این حرکت همچنین مفاصل شما را تقویت می کند، موجب بهبود گردش خون و کمردرد شده و به طور کلی به شما کمک می کند تا احساس بهتری داشته باشید.

همان طور که نوزاد شما در رحم رشد می کند، شما احساس گودی کمر بیشتری می کنید، این مساله موجب کمردرد شده است. این حرکت عضلات شکم را تقویت کرده و این گونه کمردرد در دوران بارداری را کاهش می دهد.

چهار دست و پا بر روی زمین قرار بگیرید (دست ها زیر شانه ها و زانوها زیر باسن قرار گیرند)، شکم خود را تو دهید و پشت خود را به سمت بالا بگیرید ، بدن خود را بچرخانید. (آرنج خود را قفل نکنید). چند ثانیه استراحت کرده و مجددا این حرکت را شروع کنید. کمر خود را در هنگام انجام این حرکت گود نکنید، این حرکت باید در یک حالت طبیعی به طوری که مهره های ستون فقرات در حالت مستقیم باشند انجام شود.

این کار را روزانه به طور منظم 10 بار انجام دهید ماهیچه های خود را در انجام این نرمش به کار گیرید. این نرمش را تا زمانی که اذیتتان نمی کند ادامه دهید.

منبع:

http://www.nhs.uk/conditions/pregnancy-and-baby/pages/pregnancy-exercise.aspx

http://tele-teb.com

دسته بندی :

زنان و زایمان


نویسنده :

پروانه صنعتی


تاریخ انتشار :

25 اردیبهشت، 1396