علامت های مشخص برای سلامت جنسی زنان - بخش اول

علامت های مشخص برای سلامت جنسی زنان - بخش اول

در این مقاله کوشش شده به برخی علایم هشداردهنده اشاره شود که پزشکان توصیه می کنند با مشاهده آنها بررسی های تخصصی بیشتری با یک پزشک انجام دهید.

بی میلی جنسی:

دکتر مورین ویلهان دارای بورد تخصصی در پزشکی زنان در پالم بیچ کانتی، فلوریدا است. او در اینباره می گوید : یکی از شایع ترین مشکلات جنسی زنان بی میلی جنسی است.اگر این موضوع برای شما آزار دهنده نیست پس مشکلی وجود ندارد. اما اگر برای شما دردسر ساز شد و بیشتر از شش ماه به طول انجامید با یک پزشک متخصص راجع به آن صحبت کنید. میل جنسی خفیف می تواند دلایل مختلف و متفاوتی داشته باشد دلایلی از قبیل فیزیکی، احساسی ، فرهنگی یا ترکیبی از همه یا چند مورد از اینها، که تنها با مراجعه به پزشک می توانید دلیل اصلی آن را پیدا کنید.

درد و ناراحتی:

نزدیک به سه نفر از هر چهار زن در هنگام مقاربت درد را تجربه می کنند. این درد می تواند داخل واژن احساس شود یا اطراف آن یا بعضی زنان این درد را در ناحیه لگن احساس می کنند. گاهی اوقات رابطه جنسی ناراحت کننده است، زمانی که شما به اندازه کافی تحریک نشده باشید یا عفونت واژن یا وضعیت پوستی مانند آلرژی یا پسوریازیس وجود داشته باشد این درد در هنگام مقاربت پیش خواهد آمد. اما درد در هنگام رابطه جنسی همچنین می تواند نشانه ای از شرایط جدی مانند بیماری التهابی لگن، اندومتریوز، فیبروئیدها، کیست تخمدان یا سرطان باشد. بنابراین اگر مدام دچار این حالت می شوید با یک پزشک متخصص مشورت کنید. اگر به منوپوز رسیده اید، ممکن است مقاربت دردناک ناشی از آتروفی واژینال باشد. این زمانی است که بافت در اطراف واژن شما به علت از دست دادن استروژن خشک می شود. برای درمان آن، پزشک شما ممکن است یک کرم با استروژن تجویز کند که به طور مستقیم به پوست در آن منطقه اعمال می شود. گر احساس حباب در اطراف واژن خود می کنید و دچار مشکلی می شوید. این می تواند نشانه ای باشد که مثانه شما و یا سایر اندام ها در لگن شما از محل طبیعی خود رها شده اند و به واژن فشار فشار می آورند. این مشکل ، پرولاپس لگن نامیده می شود، مشکلاتی که با سن بیشتر می شود و درمان آن شامل تمرینات ورزشی مخصوص لگن، فیزیوتراپی و جراحی است. اگر در معرض یائسگی هستید و از واژن خود خونریزی می کنید، در اسرع وقت با پزشک خود مشورت کنید. او باید مطمئن شود که شما یک مشکل جدی مانند عفونت، فیبروئیدهای رحم یا سرطان ندارید.

منبع:

http://www.webmd.com/women/features/womens-sexual-symptoms#1

https://wellnessmedicine.com.au/our-services/sexual-healt

http://tele-teb.com


دسته بندی :

سلامت جنسی


نویسنده :

پرنده علایی


تاریخ انتشار :

22 شهریور، 1396