علامت های مشخص برای سلامت جنسی زنان - بخش دوم

علامت های مشخص برای سلامت جنسی زنان - بخش دوم

ترشح غیرمعمول

اگر در ترشحات خود رنگ های غیر معمول یا ترشحات سفت و تکه ای یا بوی نامطبوع مشاهده کردید. با پزشک خود تماس بگیرید. ممکن است درمان ساده ای نیاز داشته باشید. بعضی از تخلیه ها ممکن است نشانه ای از بیماری های منتقل شدنی از قبیل گنوره یا کلامیدیا باشد. ممکن است ترشح آبدار یا خونریزی ناشی از سرطان باشد.

خونریزی نامنظم

اگر در معرض یائسگی هستید و از واژن خود خونریزی می کنید، در اسرع وقت با پزشک خود مشورت کنید. او باید مطمئن شود که شما یک مشکل جدی مانند عفونت، فیبروئیدهای رحم یا سرطان ندارید. گر هنوز به یایسگی نرسیده اید برای هر لکه بینی، خونریزی بین دوره ها، خونریزی پس از مراقبت، یا دوره هایی که سنگین تر یا طولانی تر از معمول هستند به پزشک مراجعه کنید. او شما را برای چندین شرایط مختلف، از جمله حاملگی خارج از رحم، عفونت، فیبروئید، سندرم تخمدان پلی کیستیک و برخی از سرطان ها، بررسی خواهد کرد.

توده ها ، بثورات و زخم ها

اگر متوجه تغییرات در پوست خود در زیر خط کمربند خود شدید، مانند به نظر می رسد متفاوت است یا جدید است یا ضربه ای که خارش یا صدمه دیده است، به پزشک خود بگویید. این نقاط می توانند علل مختلفی داشته باشند، از موی در حال رشد به STD گرفته تا زگیل تناسلی یا هرپس. جدی ترین آنها سرطان روده است، یک بیماری نادر است که می تواند به عنوان یک توده، سر و صدا یا درد ایجاد می شود. ممکن است باعث خارش یا حساسیت شود.

منبع:

http://www.webmd.com/women/features/womens-sexual-symptoms#1

https://wellnessmedicine.com.au/our-services/sexual-healt

http://tele-teb.com


دسته بندی :

سلامت جنسی


نویسنده :

پرنده علایی


تاریخ انتشار :

22 شهریور، 1396