حرکات جنین ، طبیعی ها و غیر طبیعی ها -بخش اول

حرکات جنین ، طبیعی ها و غیر طبیعی ها -بخش اول

جنین در طول دوران بارداری در شکم مادر حرکت می کند. در این مقاله سعی شده بررسی شود که حالات و حرکات طبیعی کدامند و غیر طبیعی ها چگونه تشخیص داده می شوند.

مادر در زمانی خاص در دوران بارداری حرکات کودکش را احساس می کند که به او احساسی زیبا و فراموش نشدنی می دهد. اولین حرکات شبیه این است که پروانه ای درون شکم شما بال هایش را به هم بزند. این حرکات از هفته های 16 تا 22 شروع می شود. اگر شما قبلا باردار شده باشید ممکن است این حرکات را زودتر احساس کنید. به طور کلی توجه داشته باشید که ممکن است تا پیش از هفته ی 24 این حرکات را هر روز احساس نکنید. اما اگر از هفته ی 24 به بعد ، هر روز این حرکات را احساس نکردید همان روز با پزشک یا مامای خود تماس بگیرید.

شمارش حرکات:

به مادران باردار توصیه می شود که شمارش حرکات جنین خود را جدی بگیرند. بعد از هفته ی 28 کودک شما باید به طور منظم و حداقل 6 بار در روز تکان بخورد. دقت کنید که لازم نیست کودک شما در هر ساعت 6 بار تکان بخورد بلکه او باید حدود یک ساعت فعالیت روزانه داشته باشد. اگر حرکات جنین متوقف شد این می تواند نشانه ی اولیه ای باشد از اینکه جنین دچار آشفتگی است. ممکن است بند ناف دور گردنش پیچیده شده باشد و یا مایع آمونیاک رحم کم شده باشد. این مشکلات می تواند عوارض بسیار جدی ایجاد کند . پس اگر شما حرکات جنین را احساس نکردید کمی آبمیوه بخورید و به مدت یک ساعت به پهلوی چپ دراز بکشید و به دقت به درون شکم خود متوجه باشید . اگر در طول این یک ساعت کمتر از 6 حرکت احساس کردید با پزشک یا ماما تماس بگیرید.

منبع:

http://blogs.webmd.com/womens-health/2015/10/babys-movement-during-pregnancy-whats-normal.html

http://tele-teb.com


دسته بندی :

عمومی


نویسنده :

پرنده علایی


تاریخ انتشار :

27 بهمن، 1397