پنج راه برای برطرف کردن حساسیت ناشی از پوشک

پنج راه برای برطرف کردن حساسیت ناشی از پوشک

به احتمال زیاد شما خودتان راه حلی برای برطرف کردن حساسیت ناشی از پوشک دارید ولی در صورتی که هنوز با این مورد درگیر نشده اید چند پیشنهاد فانتزی داریم که همیشه نوزاد شما پوشکی خشک و تمیز داشته باشد:

1 : عوض کردن زود به زود پوشک

عوض کردن پوشک به صورت مکرر باعث می شود که نوزاد تمیز و سالم باقی بماند و هر بار که نوزاد نیاز به تعویض داشت، اطمینان حاصل کنید که به نیازش پاسخ می دهید. هم چنین لازم است که در زمان تعویض پوشک، نوزاد را به طور کامل شستشو داده و از پاک کردن با صابون های عجیب و غریب که می تواند پوست حساس را تحریک کند، خودداری نمایید.

2 : از پودر بچه اجتناب کنید

استفاده از پودر در نوزاد باعث ایجاد رطوبت در پوست او می شود و همین زمینه ای را فراهم می کند که باکتری ها رشد کرده و عفونت ایجاد شود.

در عوض برای پوست های حساس در زمان پوشک کردن می توان از پمادهایی مانند وازلین استفاده کرد.

3: از برندهای مختلف پوشک استفاده نمایید

گاهی اوقات برند خاصی از پوشک باعث تحریک پوست حساس نوزاد می شود. پس لازم است که انواع پوشک های یک بار مصرف با پودرهای جاذب را برای نوزاد امتحان کنید و از آن جایی که پوشک های پارچه ای، حساسیت بیشتری نسبت به پوشک یکبار مصرف ایجاد می کند، بنابراین سعی کنید از آنها استفاده نکنید یا لااقل از مواد شوینده مختلفی برای نوزاد استفاده نمایید.

4: اجازه دهید تا خشک شود

برای جلوگیری از حساسیت پوستی می توان نوزاد را قبل از پوشک کردن در هوای آزاد قرار داد و پوشک را به آرامی بپوشانید تا گردش خون افزایش یافته و در زمان هایی که پوشک به مدت طولانی استفاده می شود در تماس مستقیم با پوست نوزاد قرار نگیرد؛ هم چنین به نوزاد اجازده دهید تا در زمان های خواب، بدون پوشک باشد. فقط بهتر است که در این زمان از ورقه های پلاستیکی در زیر پای او استفاده نمایید.

5: حمام کردن در تشت آب

نوزاد خود را 3 بار در روز و هر بار به مدت 10 دقیقه در تشت آب گرم بنشانید و هم چنین می توانید مقداری جوش شیرین به آب تشت اضافه کرده ولی برای انجام این کار مطمئن باشید که بند ناف او افتاده است و در صورتی که پوست نوزاد خشک است با دست او را مالش ندهید، زیرا مالش دادن، پوست حساس را تحریک می کند.

در صورتی که حساسیت ناشی از پوشک در نوزاد بهبود نیافت ممکن است دچار عفونت قارچی یا باکتریایی شده باشد که باید به متخصص اطفال رجوع کنید.

حساسیت ناشی از پوشک می تواند در موقع درمان هم چند روز طول بکشد تا زمانی که کاملا بهبود پیدا کند ولی در صورتی که حساسیت ناشی از پوشک توسط پزشک متخصص اطفال هم خوب نشد، ممکن است که پزشک متخصص اطفال یک متخصص پوست را توصیه کند.


دسته بندی :

عمومی

کودکان


نویسنده :

الناز کیانی


تاریخ انتشار :

20 آبان، 1397