نکات ضروری برای مدیریت دیابت - قسمت دوم

نکات ضروری برای مدیریت دیابت - قسمت دوم

هر روز با استرس بجنگید

تنش را در زندگی خود کاهش دهید و آن وقت دیابت از شما تشکر خواهد کرد. استرس می تواند قند خون تان را افزایش دهد و هم چنین ممکن است شما را به سمت انتخاب غذایی نامرغوب سوق دهد.

ورزش یک راه عالی برای کاهش فشار است

ورزش سطح مواد شیمیایی را در مغزتان افزایش می دهد که احساس خوبی به شما می دهد. راه های زیادی برای فعال شدن وجود دارد. تمرین کردن در سالن ورزشی، عضویت در یک تیم ورزشی، یا آموختن رقص. اصل در تحرک ماندن است.

در جلسات کوتاه ورزش کنید

شما مجبور نیستید فعالیت بدنی تان را در یک بازۀ بزرگ پُر کنید. آن را در طول روز گسترده کنید. سه نوبت پیاده روی 10 دقیقه ای به خوبیِ 30 دقیقه در یک مرتبه است. تمرینات مرتب و مناسب، دنیایی از خوبی به وجود خواهد آورد. آنها به کنترل قند خون، کاهش فشار خون و کلسترول و تسکین استرس شما کمک می کنند.

تمرینات قدرتی را امتحان کنید

اگر تمرینات قدرتی انجام دهید، می توانید از افت عضلانی جلوگیری کنید، مانند وزنه زدن یا استفاده از تجهیزات مقاومتی. مطالعات نشان می دهد که این کار، چگونگی استفادۀ بدن از انسولین و قند را نیز بهبود می بخشد و البته راهی بسیار خوب برای کاهش وزن هم هست.

هر شب پاهایتان را بررسی کنید

از یک آینۀ دستی استفاده کنید یا از کسی بخواهید به شما کمک کند تا دنبال بریدگی، ورم، یا تغییر رنگ بگردد. فراموش نکنید بین انگشتان را نیز جستجو نمایید. اگر چیزی مشاهده کردید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید و اگر هر نوع میخچه یا پینه دارید هم او را مطلع کنید.

مراقبت از پاها را جزئی از برنامه روزمره تان کنید. هر روز آنها را شسته و مرطوب نمایید، و ناخن های پایتان را تمیز و مرتب نگه دارید.

عادت سیگار کشیدن را ترک کنید

اگر سیکار می کشید، تاریخی را برای ترک انتخاب کنید. این کار به شما این شانس را می دهد تا برای ترک سیگار آماده شوید. شما ممکن است برای درهم شکستن اعتیاد روحی و جسمی به نیکوتین، نیازمند کمک باشید. برنامه های ترک سیگار، گروه های پشتیبانی و مراکز سلامتی می توانند کمک های حرفه ای ارائه دهند. چه شما ترک عادت ناگهانی و چه درمان های دیگر را برای کمک به پشت پا زدن به عادت خود و ترک سیگار استفاده کنید، داشتن زمان جهت آمادگی برای این کار ممکن است شانس موفقیت شما را افزایش دهد.

منبع :

http://www.webmd.com/diabetes/blood-sugar-habits-17/slideshow-essential-manage-diabetes


دسته بندی :

عمومی

دیابت


نویسنده :

الناز کیانی


تاریخ انتشار :

30 دی، 1397